Kielce: szpital-spółka należał do miasta, będzie przejęty przez województwo

Autor: Radio Kielce/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2011 17:59

Sejmik Województwa Świętokrzyskiego po długiej debacie przyjął jednogłośnie uchwałę, w której upoważnił Zarząd Województwa Świętokrzyskiego do prowadzenia rozmów z władzami Kielc w celu przejęcia przez samorząd województwa Szpitala Kieleckiego im. Św. Aleksandra.

Kielce: szpital-spółka należał do miasta, będzie przejęty przez województwo

Jak wynika z informacji podanych na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, radni zobowiązali zarząd województwa, aby podczas negocjacji uwzględnione zostały następujące warunki:

• przejęcie Spółki z o.o. „Szpital Kielecki” nastąpi wraz z utworzonym przez nią NZOZ Św. Aleksandra w Kielcach,
• przejęciu podlegać będzie nieruchomość gruntowa i budynek związany z funkcjonowaniem NZOZ Św. Aleksandra w Kielcach oraz całe wyposażenie sprzętowo-aparaturowe.

Ponadto, radni Sejmiku w czasie między sesjami będą informowani o przebiegu negocjacji.

Wcześniej radni miejscy zgodzili się na przekazanie województwu w ramach darowizny udziałów w spółce Szpital Kielecki. Ta decyzja oznacza, że marszałek może przejąć placówkę.

Radni miejscy zgodzili się też na nieodpłatne  przekazanie samorządowi województwa nieruchomości należących do lecznicy. Miasto obwarowało ten zapis zobowiązaniem, że przez 15 lat w tym samym miejscu może być prowadzona wyłącznie działalność medyczna.

Więcej: http://www.radio.kielce.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum