Kielce: szpital nie będzie dłużej zastępował izby wytrzeźwień?

Autor: Gazeta Wyborcza, KL/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2011 11:49

Osoby nietrzeźwe, które po likwidacji izby wytrzeźwień w Kielcach trafiały do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, będą obecnie kierowane do tzw. punktu przyjęć. Na miejscu lekarz oceni ich stan i zdecyduje, czy wymagają hospitalizacji.

Kielce: szpital nie będzie dłużej zastępował izby wytrzeźwień?

Propozycje są dwie: pierwsza zakłada utworzenie punktu w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, druga w kieleckiej policyjnej izbie zatrzymań.

W punkcie mieliby dyżurować dyżurowałby lekarz i pielęgniarka. Do lekarza należałaby decyzja, czy osoba nietrzeźwa wymaga leczenia szpitalnego: do lecznicy trafialiby wyłącznie pacjenci zakwalifikowani do hospitalizacji. 

O problemach kieleckiego WSZ z pacjentami pozostającymi pod wpływem alkoholu portal rynekzdrowia.pl informował już wcześniej. Przypomnijmy. Po zlikwidowaniu w październiku 2010 r. izby wytrzeźwień w mieście, do szpitala zaczęło trafiać średnio siedmiu nietrzeźwych dziennie.

Jak przyznał w rozmowie z portalem rynek zdrowia.pl Jan Gierda, dyrektor WSZ, dla  jego placówki to duży problem i dodatkowe obciążenie finansowe, ponieważ bywalcy zlikwidowanej izby wytrzeźwień często nie mają ubezpieczenia zdrowotnego. 

Pijani awanturują się, zakłócają spokój chorym, załatwiają na korytarzu potrzeby fizjologiczne i utrudniają pracę personelowi medycznemu – wyjaśnił dyrektor Gierada.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum