Kielce: specjaliści nie godzą się na wydłużenie czasu pracy

Autor: KL,Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 maja 2014 11:11

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach wypowiedziała warunki umowy kardiologom inwazyjnym przygotowując się w ten sposób do wdrożenie w życie nowych przepisów o wyższym o 50 proc. wymiarze czasu pracy dla niektórych specjalistów, który będzie obowiązywał od lipca br. Specjaliści odmawiają podpisania umów na nowych warunkach.

Dotychczas kardiolodzy inwazyjni pracowali 5 godzin dziennie, od lipca mają pracować 7 godzin i 35 minut. Lekarze z WSZ podkreślają jednak, że nie wyobrażają sobie stania przez blisko osiem godzin w ciągłym promieniowaniu. Zwracają ponadto uwagę, że zmiana czasu pracy nie pociaga za sobą zmian wynagrodzenia.

Dyrekcja szpitala przypomina, że ma obowiązek wdrożenia nowych przepisów. Dotyczą one pracowników zakładów: radiologii, radioterapii, medycyny nuklearnej (stosujących w celach diagnostycznych lub leczniczych źródła promieniowania jonizującego) oraz fizykoterapii, patomorfologii, histopatologii, cytopatologii, cytodiagnostyki, medycyny sądowej lub prosektoriów.

Czytaj też:  Nowe przepisy dotyczące m.in. radiologów: więcej pracy za niższą płacę?

Cezary Staroń, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektroradiologii mówił wcześniej Rynkowi Zdrowia, że spodziewa się lawiny wypowiedzeń dla specjalistów, których obejmie zmiana przepisów. Zwracał uwagę, że wraz z wejściem nowego prawa na każde trzy osoby jedna de facto przestaje być potrzebna.

- Z pewnością część pracowników dostanie propozycję zatrudnienia na nowych warunkach. Jakich? Wszystko zależy od miejsca pracy - mówił nam Cezary Staroń. 


 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum