×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kielce: skontrolują, jak kondycja finansowa szpitali ma się do zarobków dyrektorów

Autor: Gazeta Wyborcza, AK/Rynek Zdrowia29 czerwca 2010 13:36

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach skontroluje oświadczenia majątkowe dyrektorów swoich placówek ochrony zdrowia.

Kielce: skontrolują, jak kondycja finansowa szpitali ma się do zarobków dyrektorów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

– Pojawiła się sugestia o wszczęciu kontroli. Ne ma jeszcze jednak decyzji, co do jej zakresu oraz terminu przeprowadzenia – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Iwona Sinkiewicz, rzecznik prasowy UMWS.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, wszyscy dyrektorzy szpitali mają obowiązek zamieszczania swoich oświadczeń majątkowych na stronie internetowej urzędu marszałkowskiego. Z zestawienia wynika, że najwięcej zarabiają: dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego Stanisław Florek (251 tys. zł w ub. r.) oraz Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii (219 tys. zł. w ub. r.).

W kwocie 251 tys. zł, które w ubiegłym roku zarobił dyrektor Florek, mieści się również jego emerytura. Nie wiadomo jednak jaki procent dochodu stanowi świadczenie emerytalne.

Najmniej zarabiają: Krzysztof Skowronek, dyrektor szpitala w Czerwonej Górze (126 tys. zł) oraz... Jan Gierada, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach (132 tys. zł). Paradoksalnie, kielecki WSZ jest w najlepszej kondycji finansowej spośród wszystkich marszałkowskich placówek w Świętokrzyskiem.

Zarobkami dyrektorów zaskoczeni są urzędnicy marszałkowscy: byli przekonani, że najlepiej zarabiają, ci, którzy mają najlepsze wyniki. Dlatego już została zapowiedziana kontrola oświadczeń majątkowych i zarobków dyrektorów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze