Kielce: resort zdrowia cofa unijną dotację na już wybudowany SOR

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2018 10:15

Ministerstwo Zdrowia zakwestionowało unijną dotację w wys. 8,3 mln zł przyznaną spółce Artmedik na budowę oddziału ratunkowego w Szpitalu Kieleckim. Według resortu "działanie nosi znamiona nadużycia finansowego i próby wyłudzenia nienależnych środków".

JT/Flickr.com (CC BY-NC-ND 2.0)

Budowy oddziału ratunkowego w Szpitalu Kieleckim przy ul. Kościuszki podjęła się spółka Artmedik. Na ten cel pozyskano za pośrednictwem Ministerstwa Zdrowia unijną dotację w wys. 8,3 mln zł. Wartość całego projektu to ponad 10 mln zł.

SOR powstał w nowym pawilonie, od ponad roku przyjmuje pacjentów. Problem pojawił się, kiedy szpital zaczął rozliczać projekt.

Jak wyjaśnia w Gazecie Wyborczej Milena Kruszewska, dyrektorka Biura Prasy i Promocji Ministerstwa Zdrowia, „powstało przypuszczenie, iż beneficjent zawierał kolejne aneksy oraz nową umowę fikcyjnie, wyłącznie celem otrzymania większego dofinansowania w projekcie, które to działanie nosi znamiona nadużycia finansowego i próby wyłudzenia nienależnych środków”. W związku z tym resort zdrowia zakwestionował szpitalowi całą dotację.

Prezes spółki Artmedik Rafał Chaiński zapowiada, że jeśli resort nie zmieni decyzji, sprawa trafi do sądu.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum