Kielce: przybędzie miejsc, w których wykonać będzie można TK i RM

Autor: Radio Kielce/Rynek Zdrowia • • 03 września 2019 15:25

Na mapie zdrowotnej Kielc przybędzie kolejne miejsce, gdzie będą wykonywane badania rezonansem magnetycznym. Od 1 listopada te świadczenia będzie można zrobić także w przychodni na Osiedlu Świętokrzyskie - informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Kielce: przybędzie miejsc, w których wykonać będzie można TK i RM
O uruchomienie pracowni rezonansu magnetycznego stara się także Szpital Kielecki. Fot. Archiwum

Jak poinformowała dyrektor Kiebzak, w związku z tym, że od 1 kwietnia świadczenia w zakresie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego nie są limitowane, Fundusz zaproponował placówkom medycznym uruchomienie dodatkowych miejsc do badań.

Od 1 listopada rezonans magnetyczny będzie można zrobić także w przychodni na Osiedlu Świętokrzyskie. Dzięki temu skróci się czas oczekiwania na to świadczenie, który teraz wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu dni.

Dyrektor ŚOW w Kielcach podała, że w województwie świętokrzyskim nie ma kolejek na badanie tomografem komputerowym, a na rezonans magnetyczny te kolejki znacznie się zmniejszyły. W regionie badania rezonansem magnetycznym wykonywane są w dziewięciu miejscach, a tomografem komputerowym w szesnastu. O uruchomienie pracowni rezonansu magnetycznego stara się także Szpital Kielecki.

Więcej: radio.kielce.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum