Kielce: pracownicy Szpitala Kieleckiego organizują pikietę

Autor: Gazeta Wyborcza, RZ/Rynek Zdrowia • • 14 września 2011 14:23

Załoga Szpitala Kieleckiego zapowiada na środę (14 września) na godz. 16.30 pikietę na placu Jana Pawła II. Chce w ten sposób zwrócić uwagę mieszkańców i władz miasta na sytuację w lecznicy.

Kielce: pracownicy Szpitala Kieleckiego organizują pikietę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Pracownicy podkreślają, że w szpitalu źle się dzieje: chirurgia się rozpada, ponieważ lekarze jeden po drugim odchodzą z pracy, a interna już właściwie nie istnieje.

Władze Kielc szukają obecnie inwestora, który poprowadzi placówkę. Do ostatniego etapu zakwalifikowano trzy firmy: ArtMedik z Jędrzejowa, Arion Med z Lublina oraz Szpitale Polskie z Katowic.

Szpital Kielecki jest spółką miejską od 2006 r. Władze miasta zdecydowały o sprzedaży udziałów placówki, ponieważ uważają, że nie będą w stanie jej utrzymać i inwestować w jej rozwój. Według prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego, szpital jest w dobrej kondycji finansowej, ale prywatyzacja jest konieczna.

W czerwcu kieleccy radni podjęli uchwałę zezwalającą władzom miasta na sprzedaż udziałów szpitala. W innej uchwale zgodzili się na możliwość przekazania udziałów - w formie darowizny - samorządowi województwa świętokrzyskiego.

Ponieważ porozumienie między marszałkiem województwa i władzami Kielc nie doszło do skutku, zdecydowano o sprzedaży udziałów w trybie komercyjnym.

Zdaniem prezydenta Lubawskiego wybór inwestora powinien zostać dokonany do końca września. Czynnikiem decydującym będzie deklarowana kwota środków przeznaczonych na inwestycje. Władze Kielc spodziewają się, że będzie to co najmniej 20-30 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum