Kielce: pielęgniarki zapowiadają protest przed urzędem marszałkowskim

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2020 10:34

W czwartek (26 marca) pielęgniarki zapowiadają pikietę przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Będą manifestować swój sprzeciw przeciwko zwolnieniu dyscyplinarnemu Grażyny Majchrzak, szefowej związku zawodowego pielęgniarek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonej Górze.

Pikietę zapowiedziano na czwartek Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Majchrzak otrzymała wypowiedzenie z pracy w trybie dyscyplinarnym w minionym tygodniu. Od czterech lat była na etacie związkowym, tj. nie pracowała jako pielęgniarka. Dyrektor szpitala Youssef Sleiman zarzucał jej, że nie wykonywała jego poleceń i nie stawiała się na spotkania. Zarzucał jej również niewłaściwe zachowanie. Grażyna Majchrzak odpierała zarzuty i podkreślała, że dyrektor nie miał prawa zwolnić jej dyscyplinarnie - informuje Gazeta Wyborcza.

Jak przypomina GW, oboje wystartowali niedawno w konkursie na dyrektora szpitala. Niedługo po tym, jak władze województwa ogłosiły postępowanie konkursowe, Majchrzak zaczęła rozsyłać do różnych instytucji pisma, w których informowała o nieprawidłowościach występujących, w jej ocenie, w szpitalu. Dyrektorem szpitala nie została, bo nie spełniła wymagań formalnych. Sleiman został powołany na kolejną sześcioletnią kadencję.

Więcej: kielce.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum