Kielce: personel szpitala nie zgadza się z decyzją wojewody. Chodzi o leczenie dzieci z COVID-19

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 sierpnia 2020 12:33

Zgodnie z postanowieniem wojewody świętokrzyskiego od wtorku (25 sierpnia) oddział infekcyjno-neurologiczny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach ma leczyć dzieci z COVID-19. Swojej decyzji wojewoda nadał rygor natychmiastowej wykonalności, na co skarżą się pracownicy szpitala.

Kielce: personel szpitala nie zgadza się z decyzją wojewody. Chodzi o leczenie dzieci z COVID-19
Personel szpitala wskazuje na wiele problemów związanych z tą decyzją Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Decyzję w tej sprawie Zbigniew Koniusz wydał 21 sierpnia. Pracownicy szpitala wojewódzkiego, którzy w poniedziałek dowiedzieli się o sprawie, chcieli pilnego spotkania z wojewodą. Nie było to jednak możliwe, bo od początku tygodnia rozpoczął on urlop - informuje Gazeta Wyborcza.

Delegacja ze szpitala, w skład której wchodził dyrektor Bartosz Stemplewski oraz przedstawiciele związków zawodowych, spotkała się jednak z wicewojewodą Rafałem Nowakiem, ale na razie Świętokrzyski Urząd Wojewódzki nie wycofał się ze swojej decyzji.

Personel argumentuje, że budynek Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii nie jest duży, istnieje zatem obawa, że jeśli będą tam trafiać pacjenci z COVID-19, wirusem zakażą się pozostali hospitalizowani. Ponadto, jeśli w Kielcach będą hospitalizowane dzieci z koronawirusem, szybko mogą zostać zajęte wszystkie izolatki, co oznacza brak miejsc dla dzieci hospitalizowanych z powodu innych chorób. Kolejny problem, na który wskazuje personel, to braki kadrowe.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum