Kielce: oddział internistyczny wznawia pracę

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 października 2011 13:22

Szpital Kielecki Sp. z o.o.NZOZ św. Aleksandra znów przyjmuje pacjentów na oddział internistyczny. Po prawie pół roku udało się znaleźć chętnych do pracy lekarzy.

Kielce: oddział internistyczny wznawia pracę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
 - Spełniamy wymagania jeżeli chodzi o kadrę medyczna. Dyżur jest zabezpieczony przez 24 godziny na dobę. Na dzień dzisiejszy mamy podpisane umowy z 6 lekarzami, prowadzę rozmowy z kolejnymi. Zatrudnione są także 24 pielęgniarki. Pacjenci przyjmowani są na bieżąco - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Artur Lepiarczyk, wicedyrektor Szpitala Kieleckiego

Oddziałem pokieruje Ewa Banach, internistka, która razem z całym zespołem lekarzy odeszła pod koniec kwietnia tego roku po konflikcie z prezes Grażyną Zabielską. Do pracy wracają również Adam Dmoch, dotychczasowy ordynator, oraz jedna z lekarek. Dwóch pozostałych internistów nie było wcześniej związanych z lecznicą.

W ciągu najbliższych dni rozstrzygną się również dalsze losy Szpitala Kieleckiego. Miasto zakończyło rozmowy z dwiema firmami chcącymi przejąć lecznicę: ArtMedikiem z Jędrzejowa oraz Arion Medem z Lublina.

- Ostateczną decyzję podejmie prezydent Wojciech Lubawski - dodaje Artur Lepiarczyk.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum