Kielce: mniej placówek nocnej i świątecznej opieki, może też brakować pediatrów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 13 września 2017 10:12

W związku z wprowadzeniem od października tzw. sieci szpitali w Kielcach i powiecie kieleckim ubędzie punktów świadczenia nocnej i świątecznej opieki medycznej. Może się także pojawić problem z pediatrami.

Kielce: mniej placówek nocnej i świątecznej opieki, może też brakować pediatrów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nocną i świąteczną opiekę mogły zapewniać lokalne ośrodki zdrowia, ale od 1 października br. ma ona pozostawać w gestii szpitali zakwalifikowanych do sieci - informuje Gazeta Wyborcza.

W Kielcach działały dotychczas cztery takie punkty: przy ul. Leonarda, Zagnańskiej, Wojska Polskiego oraz na osiedlu Na Stoku. Obecnie będą trzy: w Szpitalu Kieleckim, Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka oraz Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym.

W powiecie kieleckim punkty działały w szpitalu w Czerwonej Górze oraz w Mniowie i Sukowie. Teraz będzie jeden - w Szpitalu Powiatowym w Chmielniku. Drugi powstanie prawdopodobnie we wspomnianym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonej Górze.

Nie wiadomo też, jak zauważa Gazeta, co będzie z leczeniem dzieci. NFZ nie wymagał wprawdzie od placówek nocnej i świątecznej opieki, aby zatrudniały pediatrów, jednak gdy organizowano konkursy, premiowano te, które zapewniały leczenie najmłodszym. Dzięki temu w Kielcach w części punktów przyjmował pediatra.

Obecnie konkursów nie ma: to od dobrej woli szpitali zależało będzie, czy zatrudnią tych specjalistów.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze