Kielce: miasto chce sprzedać szpital

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2011 15:20

Jeszcze nie zapadł ostateczna decyzja o sprzedaży Szpitala Kieleckiego NZOZ św. Aleksandra przez miasto, a już zgłosiło się dwóch chętnych na zakup placówki.

Kielce: miasto chce sprzedać szpital
Jak podaje Gazeta Wyborcza, nie wiadomo, czy pomysł sprzedaży szpitala znajdzie poparcie wśród radnych. Samorząd Kielc uważa, że może to być korzystne rozwiązanie, gdyż miasta nie stać na zainwestowanie w szpital 20 mln zł.

Pierwotnie miasto chciało przekazać lecznicę zarządowi województwa świętokrzyskiego, licząc, że marszałkowi łatwiej będzie znaleźć w budżecie środki na budowę bloku operacyjnego. Na tę inwestycję potrzeba 9 mln zł wkładu własnego (4 mln zł przeznaczy na ten cel Unia Europejska). Pozostałą część z 20 mln zł pochłonęłaby budowa SOR.

Miasto planuje sprzedać samą spółkę, a nieruchomości pozostaną jego własnością. Są już pierwsi zainteresowani kupnem szpitala. Z nieoficjalnych informacji Gazety wynika, że są to firma Allenort, specjalizująca się w kardiologii inwazyjnej oraz ArtMedik, spółka, która na podobnych zasadach kupiła szpital w Jędrzejowie.

Więcej: www.gazeta.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum