Kielce: marszałek nie chce miejskiego szpitala

Autor: RR, gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2011 10:28

Samorząd województwa świętokrzyskiego nie chce przejąć Szpitala Kieleckiego Sp. z o.o. NZOZ św. Aleksandra w Kielcach. Kilka tygodni temu władze Kielc wystąpiły do marszałka województwa z prośbą o przejęcie lecznicy.

Kielce: marszałek nie chce miejskiego szpitala

- Trzeba w niego zainwestować 15-20 mln zł, których w tej chwili nie mamy - wyjaśnia w "Gazecie Wyborczej" Grzegorz Świercz, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego odpowiedzialny za zdrowie.

Gazeta informuje, że kłopoty miejskiej spółki zaczęły się od budowy bloku operacyjnego, który będzie kosztował 13 mln zł. Szpitalowi udało się pozyskać z funduszy unijnych 4 mln zł, ale pojawił się problem, skąd wziąć resztę pieniędzy na wkład własny. Oprócz tegoo, jak wylicza marszałek Świercz, nie ma tam zaplecza diagnostycznego, czyli m.in. tomografu. Trzeba byłoby też wybudować zaplecze pod szpitalny oddział ratunkowy.

Dodajmy, że przeinwestowanie nie jest jedynym problemem, z którym boryka się Szpital Kielecki. Na początku maja oddział wewnętrzny szpitala zawiesi działalność - z placówki odchodzą wszyscy interniści. Pacjentów ewakuowano do innych lecznic w Kielcach i okolicy. Poza tym Szpitala Kielecki ma obecnie roku o 30 proc. niższy kontrakt niż w 2010 roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum