Kielce: marszałek łączy dwa wojewódzkie szpitale

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2013 10:33

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Kielcach i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze mają zostać połączone w ciągu najbliższych miesięcy

Kielce: marszałek łączy dwa wojewódzkie szpitale

O planach połączenia szpitali podległych marszałkowi województwa mówi się od dawna. Teraz prace są bardzo zaawansowane - donosi Gazeta Wyborcza.

Zarząd województwa podjął już uchwałę o konsultacjach w sprawie połączenia Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze. Oba są w trudnej sytuacji finansowej, mają łącznie kilkadziesiąt milionów złotych zadłużenia.

Jak przypomina gazeta, zarząd województwa proponował, by część zabiegowych oddziałów szpitala dziecięcego przenieść do Czerwonej Góry, gdzie zbudowano duży, wykorzystywany jedynie w niewielkiej części blok operacyjny. Warunki w szpitalu dziecięcym są bowiem bardzo trudne, a nie ma pieniędzy na zapowiadaną budowę nowej siedziby tej lecznicy.

O tym, że szpitale mogą zostać szybko połączone, może świadczć - według dziennika - nierozstrzygnięcie pod koniec ubiegłego tygodnia konkursu na nowego dyrektora szpitala w Czerwonej Górze.

Więcej: kielce.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum