Kielce: kolejny protest w sprawie PAKS

Autor: em.kielce.pl/Rynek Zdrowia • • 15 września 2017 16:46

Nie poddają się pacjenci i pracownicy Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (PAKS) w Starachowicach. Ponownie protestowali przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim i siedzibą Narodowego Funduszu Zdrowia.

Kielce: kolejny protest w sprawie PAKS
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

PAKS nie uzyskały dofinansowania z publicznych pieniędzy i prawdopodobnie 1 października zakończy działalność. Manifestujący w Kielcach nadal domagają się wsparcia ze strony wojewody i zmian decyzji NFZ.

Zdaniem protestujących wojewoda powinna zaangażować się w sprawę starachowickich klinik. Stanowisko wojewody w tej sprawie jest jasne i jednoznaczne. Rzeczniczka Diana Głownia mówiła, że zgodnie z obowiązującym prawem wojewoda nie posiada żadnych kompetencji, jeśli chodzi o kwalifikowanie szpitali do sieci i kwestie związane z konkursami na świadczenie usług zdrowotnych.

Z pomocy klinik w Starachowicach rocznie korzystało około 4 tysiące pacjentów. Placówka nie weszła do sieci szpitali, ponieważ województwo świętokrzyskie już ma w wystarczającym stopniu zabezpieczone usługi z zakresu kardiologii i chirurgii naczyniowej.

Czytaj: www.em.kielce.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze