Kielce: kłótnia o tomograf

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 17 listopada 2014 10:50

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach i Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Kielcach mają być połączone. Połączenie jeszcze nie nastąpiło, a między dyrekcjami już doszło do spięcia na temat tego, kiedy przenieść tomograf komputerowy z Dziecięcego do Wojewódzkiego.

Kielce: kłótnia o tomograf

Pierwsze rozmowy dotyczące daty przeniesienia tomografu i dwóch aparatów rentgenowskich z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego zaczęły się w sierpniu tego roku, czyli niemal rok po rozpoczęciu budowy nowego pawilonu pediatrycznego - przypomina Gazeta Wyborcza.

Szpital Dziecięcy nie był zainteresowany szybkim przeniesieniem aparatury, bo przez dłuższy czas musiałby funkcjonować bez tomografu.

Konflikt na tyle się zaostrzył, że kilka dni temu zorganizowano spotkanie wszystkich zainteresowanych. Postanowiono rozwiązać problem, jak po przeniesieniu tomografu do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach bezpiecznie transportować małych pacjentów ze Szpitala Dziecięcego na badania do Szpitala Wojewódzkiego albo Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Z ostatnich ustaleń wynika, że tomograf ma zostać zamontowany w Szpitalu Wojewódzkim już w grudniu. Dlatego przedstawiciele Szpitala Dziecięcego proponują, by najpierw przenieść małych pacjentów, a dopiero później urządzenie. Jego zamontowanie zajmie 2-3 tygodnie. Dzięki temu dzieci mogłyby być diagnozowane w dwóch pobliskich szpitalach: Szpitalu Wojewódzkim oraz ŚCO.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum