Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 03-04-2019 10:25

Kielce: czterech kandydatów do dyrektorskiego fotela szpitala na Czarnowie

Zarząd województwa ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Zgłosiło się czterech kandydatów.

Na fotel szefa WSZ w Kielcach chętnych jest czterech kandydatów. Fot. Archiwum

To Bartosz Stemplewski, pełniący obowiązki dyrektora tej placówki, Grzegorz Lasak, dyrektor szpitala w Busku-Zdroju, Wiesław Rodzim, były szef Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz Jacek Jaworski, do niedawna wiceszef szpitala na Czarnowie - wymienia Gazeta Wyborcza.

Bartoszowi Stemplewskiemu powierzono obowiązki dyrektora WSZ w połowie stycznia 2019 roku, kiedy ze stanowiska zrezygnował dotychczasowy dyrektor Andrzej Domański, który ubiegł w ten sposób ruch zarządu województwa świętokrzyskiego, który planował odwołanie go ze stanowiska. Największa lecznica w regionie jest w katastrofalnej sytuacji finansowej. Jej prognozowana strata za 2018 rok wyniesie prawdopodobnie 34 mln zł.

Grzegorz Lasak, dyrektor szpitala w Busku-Zdroju, był z kolei wieloletnim działaczem PSL, z partii odszedł prawie rok temu, krytykując przy tym ówczesnego marszałka Adama Jarubasa.

Więcej: kielce.wyborcza.pl