Kielce: WSZ nie przyjmie "nadlimitowych" pacjentów na internę

Autor: Gazeta Wyborcza, RZ/Rynek Zdrowia • • 03 czerwca 2011 10:22

Jan Gierada, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach zapowiedział rezygnację z przyjmowania ponad ustalone z Funduszem limity pacjentów na oddział wewnętrzny. Jego zdaniem w Kielcach brakuje blisko 100 łóżek internistycznych.

Kielce: WSZ nie przyjmie "nadlimitowych" pacjentów na internę

Podczas sesji komisji rodziny, spraw społecznych i ochrony zdrowia Rady Miasta Kielce, która odbyła się 2 czerwca, Jan Gierada podkreślił, że zamierza zapewnić godne warunki leczenia pacjentom i pracy lekarzom. Dodał, że nie pozwoli, aby chorzy leżeli na korytarzu.

Tłok na oddziale wewnętrznym w WSZ w Kielcach to skutek zawieszenia interny w Szpitalu Kieleckim NZOZ św. Aleksandra, do którego doszło w efekcie konfliktu prezes lecznicy z internistami.  Przypomnijmy, że na początku maja szpital zawiesił działalność oddziału chorób wewnętrznych z powodu rezygnacji z pracy ośmiu lekarzy. Złożyli wypowiedzenia, ponieważ sprzeciwiali się udziałowi szpitala w konkursie na nocną i świąteczną opiekę medyczną.

Kiedy lecznica przegrała konkurs, zdecydowali się wrócić do pracy, ale wówczas prezes spółki Grażyna Zabielska nie zgodziła się, aby na swoim stanowisku pozostał ordynator oddziału Adam Dmoch. Na to z kolei nie przystali pozostali interniści. Placówce nie udało się zatrudnić nowych specjalistów.

Lekarze pracujący w Szpitalu Kieleckim uważają, że w lecznicy powinien znowu działać oddział wewnętrzny. 25 maja br. dwudziestu spośród nich podpisało się pod wotum nieufności wobec dyrektora i jednocześnie prezesa zarządu lecznicy, Grażyny Zabielskiej. Dokument przekazali prezydentowi Kielc, Wojciechowi Lubawskiemu, ten ocenił jednak, że nie widzi podstaw do odwoływania dyrektora szpitala.


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum