Kielce: NFZ sfinansuje operacje wad wrodzonych u noworodków

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2009 13:53

Jerzy Staszczyk, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, poinformował, że Fundusz będzie jednak finansował operacje noworodków z wadami wrodzonymi w kieleckim szpitalu dziecięcym. Decydująca okazała się opinia konsultanta krajowego ds. chirurgii dziecięcej.

O tym, że skomplikowane operacje wad wrodzonych u noworodków nie będą dalej finansowane, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Kielcach dowiedział się dwa miesiące temu - pisze Gazeta Wyborcza. Powód? Placówka nie wykonała w ub. r.  wymaganych przez centralę NFZ 60 zabiegów. Tymczasem to jedyny szpital w regionie, który koryguje tego typu wady. Dzieci ze Świętokrzyskiego pomocy musiałyby szukać w Warszawie lub Łodzi.

Gazeta ustaliła, że tylko w Kielcach wymagania centrali Funduszu przestrzegane są tak restrykcyjnie. Pomoc obiecał prof. Piotr Kaliciński, konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii dziecięcej, który przekonał w końcu ŚOW NFZ.

W czasie trwającego dwa miesiące zawieszenia decyzji o finansowaniu, dzieci z wadami wrodzonymi były w kieleckim szpitalu operowane tak, jak zawsze...

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum