Kielce: 15 mln zł na zdrowie w budżecie miasta

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 listopada 2012 09:06

Dochody Kielc przewidziano na 1 mld 3 mln zł, a wydatki na 1 mld 88 mln zł, z czego na wsparcie ochrony zdrowie przez samorząd przeznaczono 15 mln zł - wynika z projektu budżetu miasta na 2013 r.

Kielce: 15 mln zł na zdrowie w budżecie miasta

Jak podkreśliła skarbnik Kielc Barbara Nowak, projekt przyszłorocznego budżetu zakłada duże oszczędności. Okrojono tzw. inwestycje roczne, czyli te, które rozpoczynają się i kończą w tym samym roku kalendarzowym. W 2013 r. miasto przeznaczy na nie 16 mln 100 tys. zł - To trzykrotnie mniej niż w br. - oceniła skarbnik.

Zgodnie z projektem budżetu, na ochronę zdrowia ma trafić 15 mln zł, czyli podobne środki jak w 2012 r. Podczas wtorkowego (20 listopada) posiedzenia komisji zdrowia, kieleccy radni pozytywnie zaopiniowali tę kwotę.

Ważną pozycją w projekcie budżetu zajmują inwestycje drogowe. Łącznie na wszystkie inwestycje, miasto przeznaczy 265 mln zł a największą część z tej kwoty stanowią pieniądze na utrzymanie żłobków - 7 mln zł.

2,5 mln zł ma trafić na kontynuację programów polityki zdrowotnej.

- Są to szczepienia przeciw meningokokom, pneumokokom, brodawczakowi (HPV) oraz grypie - wyjaśniła skarbnik. Około 300 tys. zł miasto przeznaczy na program "PONS", czyli cykl badań pod kątem zagrożenia chorobami cywilizacyjnymi.

- Po stronie wydatków bieżących założyliśmy kolejne oszczędności, które dotykają właściwie wszystkich zadań, jakie realizuje nasze miasto. Są to m.in. oszczędności na promocji miasta, w kulturze, turystyce - dodała Nowak.

W porównaniu z budżetem na 2012 rok wydatki miasta w projekcie na przyszły rok spadły o 215 mln zł. Deficyt budżetowy ma w 2013 r. wynieść 84 mln 848 tys. zł, czyli mniej, niż w tym roku (prawie 220 mln zł).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum