Kętrzyn: była dyrekcja szpitala i starosta przeciwko sobie w prokuraturze

Autor: Radio Olsztyn/Rynek Zdrowia • • 01 października 2015 10:18

Starosta kętrzyński odwołał dyrekcję szpitala powiatowego. Według samorządu szefostwo placówki narażało ją na straty. Były dyrektor ds. medycznych szpitala złożył doniesienie na starostę kętrzyńskiego. Ten odpowiedział tym samym.

Kętrzyn: była dyrekcja szpitala i starosta przeciwko sobie w prokuraturze
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Powodem zwolnienia dyrekcji była pogarszająca się sytuacja finansowa placówki. Do strat miał się przyczyniać fakt, że z-ca dyr. ds. medycznych Robert Budkiewicz był jednocześnie wiceprezesem spółki Olsztyńscy Ortopedzi, która świadczy usługi na rzecz szpitala.

Po zmianie dyrekcji placówki, wprowadzono plan naprawczy dla szpitala, który polega na wprowadzeniu ograniczeń w wykonywaniu operacji. Jak mówi Radiu Olsztyn Ryszard Niedziółka, starosta kętrzyński, żadnym ograniczeniom mają nie podlegać operacje ratujące życie.

Były dyrektor szpitala ds. medycznych złożył w prokuraturze doniesienie o rozpowszechnianiu przez starostwo nieprawdziwych informacji. Jak tłumaczy, chodzi o jego dobre imię.

W odpowiedzi także starosta kętrzyński złożył doniesienie do prokuratury na byłą dyrekcję szpitala o działaniu na jego szkodę.

 Więcej: www.ro.com.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze