×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kępno: jest rządowa dotacja na budowę bloku operacyjnego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia20 listopada 2017 13:01

Starostwo Powiatowe w Kępnie otrzymało 3,6 mln zł dofinansowania z rezerwy budżetu państwa na budowę bloku operacyjnego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kępnie.

Kępno: jest rządowa dotacja na budowę bloku operacyjnego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nowy blok operacyjny zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2018 r.

Zarządzenie w sprawie uruchomienia środków dla kępińskiego szpitala wydała premier Beata Szydło.

Minister Beata Kempa poinformowała, że sprawę udało się doprowadzić do finału wspólnie z posłem z okręgu kalisko-leszczyńskiego Janem Mosińskim.

Starosta kępiński Witold Jankowski przypomniał, że o dofinansowanie starał się od 1,5 roku. Obecnie  w znacznym stopniu odciąży ono budżet starostwa.

Z rządowej dotacji - jak podkreślił starosta - zostaną pokryte koszty robót budowlanych, a wcześniejsze wydatki zostaną zrefinansowane i przeznaczone na wyposażenie bloku operacyjnego oraz centralnej sterylizatorni w niezbędne urządzenia.

- Natomiast nadwyżkę z budżetu powiatu zaplanowaną na budowę bloku operacyjnego zamierzamy przeznaczyć w 2018 roku na remonty dróg - poinformował Witold Jankowski.

Poseł Jan Mosiński wskazywał w rozmowie z PAP, że szpital w Kępnie zabezpiecza ok. 100 tys. mieszkańców z powiatów kępińskiego i wieruszowskiego.

- Jednak z uwagi na brak SOR-ów w ościennych powiatach - ostrzeszowskim, oleśnickim, kluczborskim oraz namysłowskim - z opieki medycznej będzie mogło skorzystać ponad 370 tys. mieszkańców - podkreślił parlamentarzysta.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze