Kędzierzyn-Koźle: szpital wkrótce zacznie działać

Autor: KR/Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2010 10:33

Szpital jest suchy, ale ze studzienek kanalizacyjnych wciąż wybija woda. Strażacy ją wypompowują, by nie zalała najniższej kondygnacji - tłumaczy Dariusz Szymański. dyrektor SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

Szpital w Koźlu ma zacząć ponownie działać w poniedziałek (24 maja). SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu składa się z dwóch budynków oddalonych od siebie o 7 km. W związku z powodzią we wtorek 18 maja ewakuowany został szpitalny budynek w Koźlu. Dyrektor lecznicy podjął tę decyzję, gdy na poziomie zerowym – w szpitalnym oddziale ratunkowym, laboratorium i kuchni – pojawiła się woda.

Jak poinformował portal rynekzdrowia.pl dyrektor lecznicy Dariusz Szymański, ponad 50 pacjentów zostało przewiezionych do budynku szpitala w Kędzierzynie. Kilkunastu kolejnych, w tym pacjenci OIOM i kobiety po porodzie z dziećmi, trafiło do innych szpitali m.in. do ZOZ w Nysie. Do poniedziałku 24 maja mają zostać przetransportowani z powrotem do Koźla. 

– Oprócz tego musimy znieść na parter sprzęt, który został zabezpieczony na górnych kondygnacjach – dodaje Szymański. 18 maja w pośpiechu ewakuowano laboratorium, izbę przyjęć, centralną sterylizatornię i pracownie diagnostyczne (m.in. USG).

W ciągu 3-4 dni od uruchomienia kozielskiego szpitala ma zapaść decyzja o rozpoczęciu planowych zabiegów. Na razie wykonywane będą tylko te ratujące życie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum