Kędzięrzyn-Koźle: szpital planuje współpracę z AHP

Autor: radio.opole.pl/ Rynek Zdrowia • • 11 grudnia 2014 20:01

Szpital Powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu chce nawiązać szerszą współpracę z sąsiadującymi Polsko-Amerykańskimi Klinikami Serca - spółką American Heart of Poland (AHP).

Na niedawno otwartym oddziale neurologii zaczęto stosować trombolizę w leczeniu udarów. Jej zadaniem jest rozpuszczanie skrzepliny blokującej tętnicę mózgową, jednak skuteczność, w zależności od momentu podania leku, waha się od 3 do 50 procent.

Zdaniem Bogusława Wyłudy, ordynatora oddziału neurologii, ośrodek AHP może uzupełnić leczenie trombolityczne. Według planu ordynatora, szpital mógłby przeprowadzać kwalifikacje pacjentów do zabiegu, które odbywałyby się w AHP. Potem chory wracałby na szpitalny oddział.- Tutaj miałyby być prowadzone czynności standardowe. My podajemy dożylnie lek trombolityczny, a jeżeli to nie przynosi poprawy, robimy badanie naczyniowe - wyjaśnia ordynator.

- W momencie uwidocznienia skrzepliny, która nadal blokuje przepływ przez naczynie, wchodzi w grę jej wydobycie za pomocą mikroselektywnych cewników - dodaje Bogusława Wyłuda, zaznaczając, że współpraca z AHP jest na razie w sferze planów.

Więcej: www.radio.opole.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum