Kędzierzyn-Koźle: kontrola szpitala na wniosek szefa NFZ

Autor: KR/Rynek Zdrowia, Nowa Trybuna Opolska • • 15 grudnia 2009 14:22

Szef opolskiego oddziału NFZ zlecił kontrolę w SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. Powód: doniesienia o wstrzymaniu przyjęć na trzy oddziały.

Jak podaje Nowa Trybuna Opolska, lecznica, która ma problemy finansowe, wstrzymała przyjęcia pacjentów na oddziały laryngologiczny, dermatologiczny i ortopedyczny. Pomoc jest udzielana wyłącznie osobom w sytuacjach wymagających natychmiastowej pomocy medycznej. Szpital wyczerpał już limit zabiegów na ten rok. Zaniepokojony tą sytuacją Kazimierz Łukawiecki, szef Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego, zlecił kontrolę lecznicy.

– Pojawiły się medialne doniesienia, że trzy oddziały szpitala są zamknięte i nie przyjmują pacjentów. Niezależnie od tego czy sygnały pochodzą z prasy, czy informują nas o tym pacjenci, nie udajemy, że nie ma problemu. Reagujemy na każdą informację, a że w kontrakcie mamy zagwarantowany dostęp chorych do świadczeń przez cały rok, stąd kontrola w kędzierzyńskim szpitalu – mówi portalowi rynekzdrowia.pl dyrektor Łukawiecki.

Jak zapewnia szef opolskiego NFZ, kontrola ma charakter wyjaśniający.

– Po pierwsze chcemy sprawdzić, czy fakty o których informowały media są prawdziwe. Chcemy też przyjrzeć się jak rozkładły się przyjęcia na poszczególnych oddziałach, co stało się na oddziale dermatologicznym, skoro na dwa miesiące przed końcem wyczerpał limit przewidziany kontraktem. Być może kontrakt był niedoszacowany... Ta kontrola to przede wszystkim rozmowa o faktach i poszukiwanie odpowiedzi, dlaczego tak jest i co zrobić, żeby było lepiej – zapewnia Łukawiecki.

Rzecznik szpitala Adrianna Nurzyńska poinformowała Rynek Zdrowia, że kontrola w lecznicy rozpoczęła się 14 grudnia i nie wiadomo jeszcze, ile dni ostatecznie potrwa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum