Kędzierzyn-Koźle: ewakuowano kilkudziesięciu pacjentów szpitala

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 19 maja 2010 11:57

Z budynku szpitala w Koźlu do gmachu w Kędzierzynie ewakuowano ponad 50 pacjentów. Kilkunastu kolejnych trafiło do innych szpitali.

Z tym żywiołem nie ma żartów.

SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu składa się z dwóch budynków oddalonych od siebie o 7 km. W związku z powodzią ewakuowany został szpitalny budynek w Koźlu. Dyrektor lecznicy podjął tę decyzję, gdy na poziomie zerowym – w szpitalnym oddziale ratunkowym, laboratorium i kuchni pojawiła się woda.

Jak poinformował portal rynekzdrowia.pl dyrektor lecznicy Dariusz Szymański, ponad 50 pacjentów zostało przewiezionych do budynku szpitala w Kędzierzynie. Kilkunastu kolejnych, w tym pacjenci OIOM i kobiety po porodzie z dziećmi, trafiło do innych szpitali m.in. do ZOZ w Nysie. Obecnie przebywa tam czworo dzieci wraz z mamami.

– Jeden z maluchów, wcześniak ważący 1500 g, przyjechał do naszego specjalistyczną karetką N. Dzieci trafiły do dalszego leczenia na oddział patologii noworodka. W rozmowie z dyrekcją szpitala w Kędzierzynie-Koźlu wyraziliśmy gotowość przyjęcia innych pacjentów na każdy z naszych oddziałów, w tym również wykonanie zabiegów. W razie potrzeby czeka na nich 17 łóżek – zapewnia w rozmowie z nami dr Norbert Krajczy, dyrektor nyskiego szpitala.

Dyrektor Szymański poinformował, że nowi pacjenci, którzy trafiają do szpitala w Kędzierzynie odsyłani do innych lecznic lub do domów, jeśli ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum