Kędzierzyn-Koźle chce więcej środków z RPO na walkę ze smogiem

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2016 11:55

Samorządowcy z Kędzierzyna-Koźla alarmują, że podział środków z UE na walkę ze smogiem zaproponowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego jest niesprawiedliwy.

Urząd marszałkowski zapowiada, że zdania nie zmieni Fot. Archiwum RZ

Chodzi o pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. W grę wchodzą miliony złotych, które mają być przeznaczone na poprawę jakości powietrza poprzez wymianę pieców, ocieplanie budynków, zakup nowych autobusów itd - informuje Nowa Trybuna Opolska.

Urząd marszałkowski chce dzielić pulę po równo według liczby mieszkańców. Tymczasem samorządowcy zwracają uwagę, że z punktu widzenia zaproponowanego algorytmu można dojść do wniosku, iż subregion kędzierzyńsko-strzelecki na tle pozostałych subregionów ma najczystsze powietrze w całym województwie opolskim.

O tym, że tak nie jest, świadczy analiza pomiarów, która wskazuje wiodącą rolę tego obszaru w statystykach przekroczeń dopuszczalnych norm. Urząd marszałkowski zapowiada jednak, że zdania nie zmieni, a samorządy mogą się starać o pieniądze na poprawę jakości powietrza także z innych źródeł.

Więcej: www.nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum