Kędzierzyn-Koźle: brakuje 5 mln zł na dokończenie budowy szpitala

Autor: Nowa Trybuna Opolska, KR/Rynek Zdrowia • • 17 listopada 2009 11:00

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu od kilku miesięcy cieszy się nowoczesnym trzykondygnacyjny pawilonem, lecz...

Ostatnie piętro budynku stoi jednak puste, gdyż brakuje pieniędzy na jego wykończenie.

Jak podaje Nowa Trybuna Opolska, na niewykończonym piętrze nowego budynku miała się mieścić ortopedia, która obecnie się zajmuje trzecie piętro starego budynku kozielskiego szpitala.

Jerzy Kucharski, kierownik Wydziału Zdrowia i Opieki Społęcznej Starostwa Powiatowego, przyznaje, że na dokończenie robót instalacyjno-budowlanych na ostatniej kondygnacji brakuje około 5 milionów złotych. Do tego trzeba doliczyć jeszcze koszty wyposażenia nowo wybudowanych pomieszczeń.

– Ani SP ZOZ, ani Starostwo Powiatowe nie ma funduszy na dokończenie budowy. Zapewniam jednak, że starostwo szuka różnych możliwości finansowania – powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Kucharski.

Podkreśla też, że Starostwu zależy na jak najszybszym zakończeniu budowy, gdyż jej wydłużanie zwiększy koszty inwestycji.

Rozbudowa szpitala była związana z dostosowanie placówek medycznych do standardów do surowych przepisów obowiązujących w Unii. W razie ich niespełnienia, szpitale mogą stracić kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum