Katowice: związkowcy bronią zwolnionego dyrektora

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 września 2009 15:31

Związki zawodowe działające w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach-Ochojcu chcą przywrócenia na stanowisko dotychczasowego dyrektora szpitala Wojciecha Olszówki.

Katowice: związkowcy bronią zwolnionego dyrektora
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Olszówka sprawował swoja funkcje wiele lat. Szpital pod jego kierunkiem nigdy nie miał długów, za to czołowe lokaty w rankingach - podaje Gazeta Wyborcza.

Władze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przed tygodniem odwołały dyrektora. Powodem były informacje Najwyższej Izby Kontroli o nieprawidłowościach w przetargach i badaniach klinicznych. Badania kliniczne skontrolował też NFZ i zażądał zwrotu 7 mln zł.

Siedem związków zawodowych działających w GCM, m.in. lekarzy, pielęgniarek oraz „Solidarność”, Bronia dyrektora. W specjalnym oświadczeniu związkowcy napisali, że są oburzeni zwolnieniem szefa. Zwrócili uwagę, że badania kliniczne w GCM-ie były prowadzone na tych samych zasadach co we wszystkich innych szpitalach w Polsce.

Kontrole NIKi NFZ jeszcze się nie zakończyły. Obydwie instytucje analizują wyjaśnienia dyrektora i nie sporządziły jeszcze wystąpień pokontrolnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze