Katowice: zakaz odwiedzin u małych pacjentów GCZD z powodu grypy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2017 14:35

Dyrekcja Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach - największego szpitala dziecięcego w woj. śląskim - wprowadziła w poniedziałek (23 stycznia) czasowy zakaz odwiedzin w szpitalu. Powodem jest zwiększająca się liczba zachorowań na grypę w regionie.

Katowice: zakaz odwiedzin u małych pacjentów GCZD z powodu grypy
Zakaz nie dotyczy rodziców lub opiekunów, którzy stale przebywają w placówce, opiekując się hospitalizowanymi dziećmi. Fot. Archiwum

Zakaz obowiązuje od poniedziałku (23 stycznia) do odwołania. Przedstawiciele szpitala tłumaczą, że grypa może być dla małych pacjentów bardzo niebezpieczna, utrudnić leczenie i przyczynić się do wielu groźnych powikłań.

- Wprowadzenie zakazu odwiedzin w szpitalu w sytuacji zwiększania się zachorowań na grypę to przemyślane działanie. Chcemy chronić zdrowie naszych małych pacjentów, ale także ich bliskich oraz personelu medycznego. Szpital to duże skupisko ludzi i łatwo tu o kolejne zachorowania - wyjaśniła zastępca dyrektora GCZD ds. lecznictwa Irena Wolny.

Zakaz nie dotyczy rodziców lub opiekunów, którzy stale przebywają w placówce, opiekując się hospitalizowanymi dziećmi. Nie obejmuje też pacjentów poradni znajdujących się w szpitalu, a także wizyt w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II to jeden z największych szpitali dziecięcych w Polsce. Działają tu 24 poradnie specjalistyczne oraz 16 oddziałów szpitalnych, w ramach których działa osiem klinik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zatrudniająca ponad tysiąc pracowników placówka w ciągu roku przyjmuje na oddziały szpitalne ok. 17 tys. pacjentów, udziela 60 tys. specjalistycznych porad ambulatoryjnych i 30 tys. świadczeń w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. W GCZD, które jest szpitalem klinicznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, realizowany jest też kompleksowy program szkoleń dla studentów polskich i zagranicznych. Szpital w Katowicach to także jedyny ośrodek w tej części kraju, który zajmuje się leczeniem chorób rzadkich i ultrarzadkich u dzieci.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum