Katowice: w szpitalu EuroMedic czterech chorych w jednym łóżku?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 06 lutego 2014 11:25

Kontrola NFZ w katowickim szpitalu EuroMedic wykazała między innymi, że na 3-łóżkowej kardiochirurgii hospitalizowano jednego dnia aż 12 pacjentów.

Kontrolerzy ujawnili także, że szpital nie zatrudnia wykazanej w ofercie dla NFZ liczby pielęgniarek i lekarzy (dostał za to dodatkowe punkty kiedy walczył o kontrakt). Nie potrafił też udowodnić, że zawsze zapewnia pacjentom na wszystkich oddziałach całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską - informuje Gazeta Wyborcza. 

Na oddziałach nie ma izolatek, choć jest to wymóg Funduszu. Ponadto jeden pokój zabiegowy przypada na kilka oddziałów, choć płatnik wymaga osobnych. Na oddziale kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej brakowało również wymaganej liczby kardiomonitorów.

Czy wyniki tej kontroli wpłyną na losy szpitala? Wiceminister zdrowia Sławomir Neumana nie ukrywa, że nie wie co o tym myśleć. Z jednej strony NFZ twierdzi, że placówka nie spełnia wymagań, z drugiej - szpital zasypuje resort pismami, w których stanowczo temu zaprzecza. W tej sytuacji ministerstwo wyśle do Katowic własną kontrolę, która sprawdzi i Fundusz i EuroMedic.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum