Katowice: pielęgniarki z zamkniętego szpitala bez pensji i świadectw pracy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 sierpnia 2019 13:30

Pielęgniarki z prywatnego katowickiego szpitala GeoMedical, który zawiesił działalność, nie otrzymały pensji za lipiec. Nie mają też wypowiedzeń ani świadectw pracy.

Katowice: pielęgniarki z zamkniętego szpitala bez pensji i świadectw pracy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Gazeta Wyborcza, pensja za lipiec miała być wypłacona 10 sierpnia, ale do tego nie doszło. Pielęgniarki twierdzą, że nikt z dyrekcji czy zarządu nie przyszedł powiedzieć im, co z nimi będzie. Były też w ZUS, gdzie odkryły, że spółka przez ostatnie pół roku nie płaciła za nich składek albo płaciła mniej, niż wynikało z umowy.

Szpital GeoMedical poinformował NFZ o zawieszeniu działalności w ostatnich dniach lipca. Kilka pielęgniarek zdecydowało się złożyć wówczas wypowiedzenia. Pozostałe przychodzą do pracy. W pierwszych dniach po zawieszeniu działalności zajmowały się zabezpieczeniem sprzętu. Teraz nie mają już co robić.

Od kilku tygodni spółka GeoMedical nie ma zarządu, nikt nie może więc reprezentować jej w NFZ czy wobec pracowników. W środę (14 sierpnia) na walnym zgromadzeniu wspólników miał być wybrany nowy zarząd, ale do tego nie doszło.

Więcej: katowice.wyborcza.pl

Nowoczesny szpital, wybudowany i wyposażony kosztem 150 mln zł, rozpoczął działalność we wrześniu 2017 r. Kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na 5,9 mln zł zawarł dopiero z początkiem kwietnia 2018 r. Placówka, która nie znalazła się w tzw. sieci szpitali, ubiegała się o kontrakt w konkursie.

Czytaj też: Katowice: prywatny szpital GeoMedical wstrzymuje działalność

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum