Katowice: oświadczenie dyrekcji Górnośląskiego Centrum Medycznego

Autor: GCM/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2009 17:30

Redakcja portalu rynekzdrowia.pl otrzymała oświadczenie dyrekcji Górnośląskiego Centrum Medycznego dotyczące kontraktowania przez NFZ świadczeń na 2010 rok.

Katowice: oświadczenie dyrekcji Górnośląskiego Centrum Medycznego
Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach

Poniżej treść oświadczenia:


Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 7 Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca w Katowicach Ochojcu, wyraża głębokie zaniepokojenie brakiem podjęcia przez Narodowy  Fundusz Zdrowia   negocjacji w sprawie wysokości kontraktów na 2010 rok.

Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca jest wysokospecjalistycznym Szpitalem o najwyższym stopniu referencyjności, wyposażonym w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę medyczną, zapewniającym opiekę medyczną na najwyższym poziomie dla pacjentów nie tylko z terenu Śląska. Ponadto nasz Szpital – jako jeden z największych w  regionie – nie tylko świadczy usługi zdrowotne, ale także kształci lekarzy i kadrę akademicką.

Zmniejszenie finansowania usług medycznych, zwłaszcza w takich Szpitalach jak nasz, doprowadzić musi do zmniejszenia dostępności do wysokospecjalistycznego leczenia, co dla wielu chorych może stanowić  realne zagrożenie życia.

Dyrekcja Szpitala, wspólnie z władzami Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oczekuje dialogu z Narodowym Funduszem Zdrowia, celem wypracowania kompromisu w tej złożonej i trudnej dla wszystkich sytuacji, mając na uwadze przede wszystkim dobro pacjentów i jakość udzielanych świadczeń medycznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum