Katowice: onkologia w SUM bez kontraktu

Autor: radio.katowice.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 31 października 2012 20:48

Onkologia w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach od środy (31 października) działa bez kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Placówka nie ma jednak zamiaru rezygnować z leczenia pacjentów.

Katowice: onkologia w SUM bez kontraktu

- Mamy nadzieję, że uda się jeszcze odwrócić tę decyzję - powiedziała rzecznik placówki Anna Ginał w Radiu Katowice. Jak poinformowała Polskie Radio Katowice, likwidacji oddziału sprzeciwiają się pacjentki i Amazonki współpracujące z placówką. W środę (31 października) wysłały one pismo w tej sprawie do prezes NFZ Agnieszki Pachciarz.

Powodem zerwania kontraktu mogą być podejrzenia o nieprawidłowościach, do jakich mogło dojść podczas konkursu ofert na leczenie szpitalne w woj. śląskim.

- Nie znamy żadnych powodów zerwania kontraktu przez Śląski OW NFZ. W najbliższym czasie złożymy odwołanie od decyzji Funduszu, zamierzamy walczyć o przywrócenie umowy - zapewniła w sierpniu w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Anna Ginał.

Jednocześnie poinformowała, że zerwanie kontraktu w niczym nie zagraża projektowi budowy Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej: oddział chirurgii onkologicznej w Szpitalu Klinicznym nr 5 jest pierwszym etapem tworzenia ośrodka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, w którym chorzy na raka otrzymają kompleksową opiekę chirurgów, onkologów i radioterapeutów.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum