Katowice nie chcą miejskiego szpitala?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 02 stycznia 2017 09:39

Szpital w Katowicach-Murckach ma poważne problemy finansowe. Pracownicy protestują przeciwko bezczynności władz miasta. Protest ma się odbyć 4 stycznia.

Katowice nie chcą miejskiego szpitala?
Jaka przyszłość szpitala? Fot. PTWP (zdj. ilustracyjne)

Z sześciu miejskich placówek w Katowicach została tylko jedna - szpital w Murckach. Od lat jest niedoinwestowany, a do tego mocno zadłużony. Suma zobowiązań zbliża się do wartości rocznego kontraktu, która wynosi 17 mln zł.

Kilka lat temu i ten szpital zamieniono w spółkę, żeby go sprzedać. Nie udało się. Spółka Szpitale Polskie, która miała kupić udziały, popadła w kłopoty. Po wprowadzeniu nowych przepisów uniemożliwiających prywatyzację sprzedaż szpitala jest już niemożliwa. Samorząd musi znaleźć inne rozwiązanie.

Jak poinformował Gazetę Wyborczą Maciej Stachura, rzecznik katowickiego magistratu, miasto prowadzi działania mające na celu ustabilizowanie sytuacji szpitala.

Rzecznik podaje, że w pierwszej połowie stycznia mają się odbyć spotkania m.in. z pracownikami szpitala oraz mieszkańcami Murcek, by przedstawić propozycje miasta dotyczące przyszłości szpitala.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum