Katowice: miasto przekształca Szpital Murcki - część udziałów przejmą Szpitale Polskie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 03 listopada 2013 13:55

Wiadomo już, że część udziałów Zakładu Opieki Zdrowotnej - Szpitala Miejskiego Murckiego, ostatniej miejskiej lecznicy w Katowicach, zostanie sprzedana prywatnej sieci szpitali - Szpitalom Polskim.

Katowice: miasto przekształca Szpital Murcki - część udziałów przejmą Szpitale Polskie
Jeszcze 10 lat temu do miasta Katowice należało sześć szpitali. Obecnie niemal wszystkie w całości przeszły w prywatne ręce lub do miasta należą już tylko ich budynki - informuje Gazeta Wyborcza.

Niewielki ZOZ - Szpital Miejski Murcki ma 170 łóżek na ośmiu oddziałach szpitalnych i 30 w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym. Zatrudnia ponad 300 osób. Od dawna ma problemy finansowe. Jakub Jarząbek, rzecznik Urzędu Miejskiego w Katowicach informuje, że przy niespełna 18-milionowym kontrakcie lecznica przyniosła w ub.r. ponad 5,5 mln zł strat.

Obecnie miasto przekształca placówkę w spółkę z o.o. Ma ona zostać wpisana do krajowego rejestru sądowego jeszcze w br. Na początku 100 proc. udziałów będzie miało miasto, które już porozumiało się z firmą Szpitale Polskie, która następnie obejmie część udziałów.

Szpitale Polskie to spółka powiązana z Polsko-Amerykańskimi Klinikami Serca, do których należy sieć pracowni kardiologicznych w całym kraju. Zarządza obecnie trzema lecznicami: w Sztumie, Drawsku Pomorskim i Połczynie-Zdroju. Buduje też w Rudzie Śląskiej nowoczesne Centrum Medyczno-Rehabilitacyjno-Rekreacyjne.

Więcej: http://katowice.gazeta.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum