×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Katowice: dyrekcja restrukturyzuje, związkowcy listy piszą

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: Dziennik Zachodni, KR/Rynek Zdrowia   • 06 lipca 2010 13:29

Związki zawodowe działające w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 7 im. prof. L. Gieca w Katowicach wysłały list do najważniejszych osób w państwie. Chcą interwencji m.in. w sprawie restrukturyzacji zatrudnienia.

Katowice: dyrekcja restrukturyzuje, związkowcy listy piszą
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na liście adresatów są m.in. minister zdrowia, prezydent, premier, marszałek i wojewoda śląscy, naczelna i okręgowa izby lekarskie i pielęgniarskie, szefowie centralnego i regionalnego NFZ oraz posłowie i senatorowie ziemi śląskiej.

Zdaniem związków działających w szpitalu – Górnośląskim Centrum Medycznym "stan finansowy szpitala stale się pogarsza, a oszczędności szuka kosztem zwolnień i redukcji etatów doświadczonych pracowników szpitala”.

Uważają, że restrukturyzacja zatrudnienia została przedstawiona jedynie związkom, a nie załodze, i to w sposób pobieżny, co wzbudziło niepokój wśród pracowników. Niepokoi ich także sytuacja finansowa placówki. „Wynik finansowy Szpitala za rok 2009 był dodatni i wynosił 331 tys. zł. Za pięć miesięcy b.r. wynik finansowy Szpitala (wedle słów Dyrekcji) wynosi już minus 6 mln zł” – piszą związkowcy.

W rozmowie z Dziennikiem Zachodnim Klaudia Rogowska, dyrektor GCM, zapewnia, że robi wszystko, by sytuacja szpitala była jak najlepsza. Wyjaśnia też, że ujemny wynik finansowy lecznicy, to rezultat kary w wys. 5 mln zł jaką nałożył na szpital NFZ z powodu nieprawidłowości dot. finansowanie zabiegów wykonywanych w ramach badań klinicznych.

Jak informuje, prawnicy szpitala są w trakcie przygotowywania pozwu przeciw NFZ w tej sprawie.

Więcej: slask.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze