Kariera lekarska - w sektorze publicznym czy prywatnym?

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 09 grudnia 2012 16:58

W prywatnym sektorze ochrony zdrowia lekarz na ogół może liczyć na większe zarobki, jednak z drugiej strony młody adept medycy, decydując się na pracę w prywatnym ośrodku, musi pogodzić się z brakiem możliwości pracy naukowej.

Kariera lekarska - w sektorze publicznym czy prywatnym?

W publicznej służbie zdrowia trudniej o pracę, coraz częściej słychać o cięciach w pensjach i zwolnieniach planowanych przez kolejne szpitale, za to dużo łatwiej o zatrudnienie w prywatnej służbie zdrowia, a strony internetowe sieci prywatnych klinik, czy przychodni pełne są ofert pracy - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Praca w publicznym szpitalu czy publicznej przychodni nadal uważana jest jednak za bardziej pewną i stabilną. Do tego na ogół tylko w sektorze publicznym lekarz może realizować swoje ambicje zawodowe czy pracować naukowo, by zdobyć tytuł doktora czy profesora.

Z kolei praca w prywatnej przychodni lub szpitalu, to czysty biznes. Lekarz z jednego z warszawskich szpitali tłumaczy, że w prywatnych ośrodkach nie wykonuje się np. skomplikowanych operacji, które wymagają sztabu doświadczonych osób.

Więcej: www.forsal.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum