Kara 300 tys. zł dla szpitala w Wodzisławiu Śląskim utrzymana w mocy

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 04 listopada 2019 09:23

Odwołania nie pomogły: Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim musi zapłacić 303 tys. zł kary za wykryte nieprawidłowości po śmierci 35-letniego pacjenta.

Kara 300 tys. zł dla szpitala w Wodzisławiu Śląskim utrzymana w mocy
NFZ utrzymał w mocy wysokość kary nałożonej po kontroli na szpital Fot. Archiwum

Mężczyzna został przewieziony karetką z Wodzisławia Śl. na oddział w Rydułtowach skąd wrócił, bo miało tam nie być wolnych łóżek. Później wyszło na jaw, że wolne łóżka były, a lekarze odpowiedzialni za odesłanie pacjenta pożegnali się z pracą. Mężczyzna został ostatecznie przewieziony do szpitala w Raciborzu, gdzie zmarł. Wcześniej wiele godzin spędził na wodzisławskiej izbie przyjęć - informuje Dziennik Zachodni.

NFZ zlecił kontrolę w placówce w Wodzisławiu Śląskim, a ta wykryła nieprawidłowości: mimo przyjętych w szpitalu procedur, w tym triażu w izbie przyjęć, nie zachowano należytej staranności i konsekwencji działania - triaż miał zastosowanie wyłącznie w przypadkach katastrof i masowych wypadków, a nie w pracy bieżącej.

Władze lecznicy najpierw kwestionowały wysokość nałożonej na szpital kary w wysokości 300 tys. zł w Śląskim Oddziale Wojewódzkim NFZ, a następnie wysłały zażalenie do prezesa NFZ. Kara została jednak utrzymana w mocy. Teraz wodzisławska placówka będzie zabiegała o rozłożenie jej na raty.

Więcej: plus.dziennikzachodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum