Kamień Pomorski: zamkną oddział chirurgiczny, nie spełnia wymagań

Autor: money.pl/Rynek Zdrowia • • 01 kwietnia 2019 13:18

Spółka EMC Instytut Medyczny podjęła decyzję o reorganizacji placówki medycznej wchodzącej w skład jej struktury. W Szpitalu św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim zostanie zamknięty oddział chirurgii ogólnej. Brak tam możliwości realizacji programu dostosowawczego zgodnego z zaleceniami organów nadzoru sanitarnego.

Kamień Pomorski: zamkną oddział chirurgiczny, nie spełnia wymagań
Dostosowanie oddziału do wymagań kosztowałoby ponad 3,7 mln zł mln zł, a na taką inwestycję szpitala nie stać. Fot. archiwum

Blok operacyjny w kamieńskim szpitalu spełnia 5 z 19 wymagań Ministerstwa Zdrowia. Brakuje w nim m.in. odpowiedniej wentylacji sal operacyjnych. Dostosowanie go do wymagań kosztowałoby ponad 3,7 mln zł mln zł, a na taką inwestycję szpitala nie stać.

Ponadto - jak czytamy w portalu money.pl, który opublikował komunikat spółki EMC - oddział chirurgii ogólnej szpitala w Kamieniu Pomorskim, po uwzględnieniu kosztów pośrednich, w okresie styczeń-październik 2018 wygenerował stratę w wys. niemal 600 tys. zł.

Pacjentów nadal będą przyjmować lekarze na oddziałach internistycznym i pediatrycznym. Będzie też działać izba przyjęć, a także poradnia chirurgiczna. Władze szpitala chcą otworzyć zakład opiekuńczo-leczniczy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum