Kalwaria Zebrzydowska: gdzie będzie nocna i świąteczna opieka zdrowotna?

Autor: Wadowice24.pl/Rynek Zdrowia • • 25 sierpnia 2017 10:45

Nocną i świąteczną opiekę mogły zapewniać lokalne ośrodki zdrowia, od 1 października mają się tym zająć szpitale zakwalifikowane do sieci. Szpital Powiatowy w Wadowicach będzie w sieci. Jednak mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej i Andrychowa w święta i nocą będą musieli szukać pomocy w innych miastach.

Kalwaria Zebrzydowska: gdzie będzie nocna i świąteczna opieka zdrowotna?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej skierował gdzie tylko mógł pisma z prośbą o podjęcie działań mających na celu umożliwienie kontynuowania udzielania świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w SPOZ w Kalwarii.

Jak zapewniają urzędnicy, z dyżurów nocnych oraz w dni świąteczne korzystają nie tylko mieszkańcy gminy Kalwaria Zebrzydowska, ale też sąsiednich - Lanckorony, Stryszowa, Brzeźnicy, a liczba mieszkańców tych miejscowości wynosi 43 211 osób.

22 sierpnia ogłoszono postępowanie konkursowe w sprawie zawarcia z NFZ umowy o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na obszarze gmin Kalwaria Zebrzydowska, Stryszów, Lanckorona i Brzeźnica. Do konkursu przystąpi SP ZOZ Kalwaria Zebrzydowska.

Więcej: www.wadowice24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum