Kalisz: szpital zmienia operatora parkingu, stanie na nim...

Autor: Naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 24 sierpnia 2017 11:20

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu rozwiązał umowę z firmą obsługującą parking przy lecznicy. Placówka ogłosi nowy przetarg, a na parkingu pojawi się parkomat.

Kalisz: szpital zmienia operatora parkingu, stanie na nim...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje serwis naszemiasto.pl, opłata za parking przy szpitalu wynosiła 5 zł. Od 1 sierpnia, kiedy administrowanie placem parkingowym przejął nowy dzierżawca opłata została podniesiona o 2 zł. Wzbudziło to sprzeciw pacjentów i ich rodzin. 

Po nagłośnieniu sprawy dyrekcja szpitala w Kaliszu poprosiła operatora parkingu o obniżenie stawki, ale firma odpowiedziała, że nie zamierza zmieniać warunków.

Dyrekcja szpitala poinformowała, że umowa z firmą została unieważniona z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Będzie ono obowiązywało przez cały wrzesień.

Lecznica zapowiada nowy przetarg. Podała warunki specyfikacji, które są bardziej klarowne. Wiadomo już, że na szpitalnym parkingu będą obowiązywać takie same opłaty jak w centrum miasta, czyli za pierwszą godzinę 2 zł, za następną 2,40 zł, za kolejną 2,80 zł.

Do rozważenia pozostaje jeszcze kwestia, czy pierwsze 20 minut będzie bezpłatne, czy opłata będzie naliczana od razu po wjeździe na parking. Na parkingu zainstalowany zostanie parkomat.

Więcej: kalisz.naszemiasto.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum