×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kalisz: szpital podsumowuje rok

Autor: FaktyKaliskie.pl/Rynek Zdrowia23 grudnia 2019 07:30

W mijającym 2019 roku w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im Ludwika Perzyny w Kaliszu zmniejszyła się liczba pacjentów na SOR, mniej jest też łóżek szpitalnych, udało się zmniejszyć stratę - wynika z informacji przedstawionych przez dyrekcję jednostki.

Kalisz: szpital podsumowuje rok
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z roku na rok szpital leczy więcej pacjentów. Jak przewiduje dyrekcja, w 2019 r. będzie ich więcej o ok. 500 niż w roku poprzednim, szpital przyjmie ok. 40,2 tysiąca pacjentów. Co symptomatyczne z prognozy wynika, że zmniejszy się o ponad 2 tys. liczba pacjentów szpitalnego oddziału ratunkowego. Dyrekcja szpitala jest przekonana, że to efekt kampanii "SORry, tu ratuje się życie". Pacjenci, którzy nie są w stanie nagłego zagrożenia życia i zdrowia znajdują pomoc u lekarzy rodzinnych lub udają się do opieki nocnej i świątecznej.

W szpitalu dwukrotnie zmniejszano liczbę łóżek - w styczniu i po raz drugi w lipcu. Ich liczba zmalała - z 866 do 714, przy jednoczesnym wzroście liczby przyjętych pacjentów, co świadczy o lepszym wykorzystaniu łóżek.

W szpitalu pracuje 1657 osób, w tym ponad 335 lekarzy, 629 pielęgniarek, 76 położnych. Wyższy personel medyczny (fizjoterapeuci, analitycy medyczni, farmaceuci, psycholodzy) to 81 osób, inny personel medyczny, to 360 osób (technicy, ratownicy, sekretarki medyczne, statystycy medyczni).

Szpital za 2018 rok odnotował stratę netto w wysokości 21,5 mln zł. Na ten rok jest przewidziana wyraźnie mniejsza strata - ma wynieść 14 mln zł.

Powyższe dane dyrektor szpitala Radosław Kołaciński przedstawił podczas niedawnego, podsumowującego rok spotkania - podały FaktyKaliskie.pl

Więcej: FaktyKaliskie.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze