Kalisz: samorząd odwołał szefa pogotowia, załoga chce jego powrotu

Autor: Radio Merkury/Rynek Zdrowia • • 22 lutego 2010 19:32

Samorząd województwa , któremu podlega Stacja Pogotowia Ratunkowego w Kaliszu, odwołał dotychczasową dyrektor placówki. Załoga zamierza ogłosić protest.

Na razie nie wiadomo, na jaką formę protestu zdecydują się pracownicy pogotowia ratunkowego, którzy zamierzają walczyć o  powrót szefa placówki, ale w przeprowadzonym 22 lutego referendum na 136 osób biorących w nim udział, 128 było przeciwnych decyzji marszałka województwa.

Marszałek odwołał ze stanowiska dotychczasową dyrektor kaliskiego pogotowia, Agatę Wojdalską-Śledzińską, z powodu braku należytej staranności w zarządzaniu. Zarzucono jej, m.in. złamanie warunków umowy z NFZ, w wyniku czego kaliska placówka musiała oddać do kasy Funduszu ponad 600 tys. zł. To, zdaniem Urzędu Marszałkowskiego, skutkowało drastycznym obniżeniem wyniku finansowego pogotowia.

Tymczasem, zdaniem działających w pogotowiu związków zawodowych, tak dobrze – jak w ostatnich latach – w placówce nigdy nie było. Kilka miesięcy temu kupiono cztery nowe karetki pogotowia, a ubiegły rok zakończył się dodatnim wynikiem finansowym i podwyżkami dla pracowników.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum