Kalisz: pielęgniarki nie porozumiały się z dyrekcją ws. podwyżek

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 22 września 2017 12:29

Pielęgniarki z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu (Wielkopolskie) prawdopodobnie nie porozumieją się z dyrekcją placówki w sprawie podwyżek wynagrodzeń, o które walczą od dawna.

Kalisz: pielęgniarki nie porozumiały się z dyrekcją ws. podwyżek
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Uczestniczące w negocjacjach związki zawodowe miały kilka dni na przeanalizowanie propozycji złożonych przez dyrektora szpitala Wojciecha Grzelaka. W piątek ( 22 września) miało dojść w szpitalu do zawarcia ostatecznych porozumień w sprawie naliczania podwyżek płac dla pielęgniarek i pozostałych grup pracowników szpitala. Do spotkania jednak nie doszło.

Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przekonuje, że  nie podpisze porozumień. Po przeanalizowaniu propozycji doszedł bowiem do wniosku, że zaproponowane przez dyrekcję włączenie do podstawy wynagrodzeń 400 zł z tzw. zembalowego oznacza tylko przełożenie pieniędzy z jednej kieszeni do drugiej. Wygląda to tak, jakby pielęgniarki same sfinansowały sobie podwyżkę z przyznanego im wcześniej "zembalowego".

Kolejny termin na przedstawieni przez związkowców ich stanowisk w sprawie wynegocjowanych dotychczas propozycji płacowych wyznaczono na najbliższy poniedziałek. 

Więcej: www.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze