Kalisz: jest porozumienie dyrekcji szpitala z anestezjologami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 stycznia 2020 09:51

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu im. Ludwika Perzyny doszła do porozumienia z lekarzami anestezjologami. Szpitalowi nie grozi już paraliż - poinformował PAP rzecznik prasowy tej placówki Paweł Gawroński.

Szpitalowi nie grozi już paraliż - poinformował rzecznik lecznicy Fot. Archiwum

Wszystkich 25 anestezjologów z kaliskiego szpitala złożyło w grudniu ub. roku wypowiedzenia, co prowadziło do tego, że od 1 lutego nie pojawią się w pracy. Oznaczałoby to, że oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz szpitalny oddział ratunkowy nie mogą normalnie działać. Lekarze domagali się zwiększenia stawek kontraktowych za świadczone usługi medyczne.

Dyrektor kaliskiego szpitala nie godził się na podwyżki. Podkreślał, że placówka jest w fazie realizacji planu naprawczego i nie ma pieniędzy na wzrost płac. Straty lecznicy za 2018 r. wynoszą 21,5 mln zł.

Gdy dyrektor Radosław Kołaciński ogłosił konkurs, odpowiedziało na niego 28 specjalistów, w tym 25, którzy złożyli wypowiedzenia. W piątek - po ocenie przez komisję konkursową szpitala złożonych ofert - dyrektor spotkał się lekarzami.

- Zapadły decyzje, które zapewniają ciągłość funkcjonowania oddziału i szpitala - poinformował Paweł Gawroński. Lekarze w lutym będą pracować na umowę zlecenie i przystąpią do drugiego konkursu. Umowy z anestezjologami - jak poinformował rzecznik - zostaną podpisane w marcu, na okres 3 lat z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia.

- W drugim konkursie inaczej zostaną określone warunki pracy anestezjologów - zapowiedział Gawroński. Dodał, że dyrektor zadeklarował zmiany w organizacji pracy anestezjologów tak, aby szpital mógł wejść na wyższy stopień referencyjny, co wiąże się ze zwiększeniem środków dla placówki.

Rocznie personel kaliskiego oddziału anestezjologii i intensywnej terapii wykonuje ok. 8,5 tys. znieczuleń do zabiegów operacyjnych.

Ewa Bąkowska - PAP

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum