Kalisz: chirurdzy protestują, urząd marszałkowski zmieni dyrektora?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 lipca 2020 11:53

Nie milkną protesty chirurgów w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Perzyny w Kaliszu. Kilka dni temu pojawiła się nieoficjalna informacja, że urząd marszałkowski woj. wielkopolskiego chce zmienić dyrektora, a nowym szefem ma zostać Marzena Wodzińska, odwołana w czerwcu br. wicemarszałek ds. zdrowia.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu Fot. Szpital Kalisz

"Urząd marszałkowski wyśle dziś do Kalisza swoich urzędników. Mają rozmawiać z protestującymi chirurgami. To kolejny lekarski bunt w tym szpitalu. Medycy żądają odwołania dyrektora" - napisała Gazeta Wyborcza we wtorek (28 lipca).

Od roku kaliską lecznicą kieruje dyrektor Radosław Kołaciński. Lekarze zarzucają mu brak doświadczenia i wiedzy na temat systemu zdrowia, wprowadzanie limitów na leki, "obcinanie" etatów i delegowanie coraz większych obowiązków na personel.

Wodzińska pochodzi z Kalisza. Jak mówią cytowani przez GW pracownicy urzędu marszałkowskiego, skończyła zarządzanie w systemie zdrowia i formalnie mogłaby przejąć stanowisko dyrektora, ale - jak twierdzą - to mało prawdopodobne. "Oboje z Kołacińskim pochodzą z tej samej frakcji, tworzyli team i wspólnie ponoszą odpowiedzialność za złą sytuację w szpitalu w Kaliszu - zaznaczają. Według działaczy PO na razie Kołaciński ma pełne wsparcie nowej marszałek województwa.

W kaliskiej lecznicy wcześniej protestowali psychiatrzy (niemal wszyscy odeszli z pracy) i anestezjolodzy.

Więcej: wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum