Kalisz: 25 anestezjologów ze szpitala Zespolonego złożyło wypowiedzenia

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2020 10:10

25 anestezjologów z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu złożyło z dniem 31 stycznia wypowiedzenia z pracy. Zdaniem dyrekcji placówki lekarze w ten sposób chcą wymusić wyższe wynagrodzenia.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

O złożeniu wypowiedzeń przez anestezjologów zostało powiadomione Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Z kolei wojewoda zawiadomił o całej sytuacji NFZ. Bez anestezjologów nie będzie możliwe między innymi przeprowadzanie operacji oraz leczenie pacjentów na oddziale intensywnej terapii. Szpital w Kaliszu czeka paraliż?

Jak przekonuje Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu, wypowiedzenia, to taktyka negocjacyjna, która powtarza się po raz kolejny. Lekarze próbują w ten sposób stawiać dyrekcję pod ścianą. Placówka już ogłosiła konkurs na zatrudnienie anestezjologów na który oferty spływają. Jeśli zaproponowane w nich stawki będą do zaakceptowania przez szpital, wówczas zostaną podpisane umowy. W przeciwnym razie zostanie ogłoszony kolejny konkurs.

Kilka tygodni temu do podobnej sytuacji doszło na oddziale psychiatrycznym. Tutaj również lekarze złożyli wypowiedzenia. Udało się jednak rozstrzygnąć konkurs i nie było konieczności zamykania oddziału.

W piątek (24 stycznia) w sejmiku województwa wielkopolskiego planowana jest dyskusja na temat sytuacji w służbie zdrowia.

Więcej: gloswielkopolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum