×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kadrowe zmiany w Prudnickim Centrum Medycznym

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia30 listopada 2015 09:31

Marek Labus, prezes zarządu Prudnickiego Centru Medycznego SA powołał w spółce prokurenta Stanisława Muchę. Na czele nowej rady nadzorczej stanął natomiast prawnik Marcin Kusz.

Kadrowe zmiany w Prudnickim Centrum Medycznym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Marek Labus, który od 5 listopada jako prezes i jednoosobowy zarząd kieruje PCM, za zgodą zarządu powiatu powołał samoistnego prokurenta i jednocześnie dyrektora szpitala ds. ekonomicznych i finansowych. Został nim ekonomista Stanisław Mucha z uprawnieniami biegłego rewidenta - informuje Nowa Trybuna Opolska.

Zarząd powiatu powołał też nową Radę Nadzorczą PCM, po tym, jak poprzednia złożyła rezygnację. Na czele nowej rady stanął Marcin Kusz, radca prawny i jednocześnie były pracownik Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wiceprzewodniczącą rady została Katarzyna Benroth-Kurpiel, radca prawny zatrudniona na etacie w starostwie powiatowym. Trzecim członkiem jest Wiesława Mazur, zawodowo główny księgowy w Prudnickim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. Ta osoba jest jednocześnie przedstawicielem mniejszościowego udziałowca - Optimy, który jednak zrzekł się na rzecz powiatu korzystania ze swoich praw właścicielskich.

Dwaj udziałowcy Prudnickiego Centrum Medycznego ostatecznie porozumieli się w sprawie wykupienia akcji przez powiat prudnicki i wydzierżawienia ich jeszcze przed finalizacją zakupu, co faktycznie oddaje powiatowi kontrolę nad spółką.

Więcej: www.nto.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze