×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Już trzecia sieć handlowa oferuje testy na COVID-19. Po Biedronce i Lidlu pora na ALDI

Autor: money.pl, MS/Rynek Zdrowia01 kwietnia 2021 09:21

Testy na przeciwciała SARS-CoV-2 dostępne od 1 kwietnia w sieci sklepów ALDI kosztować będą 39,99 zł. To kolejna sieć sklepów, po Biedronce i Lidlu, oferująca ten produkt.

Już trzecia sieć handlowa oferuje testy na COVID-19. Po Biedronce i Lidlu pora na ALDI
FOTO: PTWP
  • Trzecia sieć handlowa, ALDI wprowadza od 1 kwietnia do sprzedaży  testy serologiczne na przeciwciała SARS-CoV-2
  • Testy mają za zadanie wykrycie przeciwciał odległych. Nie wykrywają świeżego zakażenia ale wskazują, czy osoba testująca się przechorowała COVID-19

 

Jak podaje ALDI w opublikowanym w komunikacie, oferowane testy serologiczne na przeciwciała SARS-CoV-2, pochodzą od szwajcarskiej firmy PRIMA Lab. Testy są proste w użyciu i zalecane do samodzielnego wykonania w warunkach domowych.

Testy rozchodzą się "od ręki"

Jako pierwsza testy na przeciwciała koronawirusa wprowadziła sieć Biedronka. Kosztowały 49,99 zł za sztukę i cieszyły się ogromny powodzeniem. Był to ten sam produkt, który teraz wprowadza ALDI. Odpowiedź Lidla, największego konkurenta Biedronki, była natychmiastowa. Kilka dni później testy Primacovid pojawiły się w ofercie dyskontu w cenie 39,99 zł, czyli o 10 zł taniej. Test po 10 minutach pokazuje, czy osoba go wykonująca przebyła już infekcję. Testy rozeszły się jak przysłowiowe "świeże bułeczki".

Eksperci, podkreślali wówczas, że oferowane w sklepach produkty to testy serologiczne, które nie służą do diagnozowania świeżych infekcji. Wytwarzanie przeciwciał rozpoczyna się od 1 do 3 tygodni po zakażeniu, dlatego też test zakupiony w dyskoncie da odpowiedź, czy już jakiś czas temu przechorowaliśmy COVID-19, a nie czy obecnie jesteśmy zakażeni. Mogą dać złudne poczucie bezpieczeństwo, że jesteśmy zdrowi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze